ANNDesign

aranżacja nowoczesnych wnętrz

10 sprytnych sztuczek do projektowania wnętrz

Niezależnie od tego, czy właśnie przeprowadziłeś się, czy szukasz szybkiego, małego domowego pick-upa, a może czegoś ważniejszego, istnieją pewne dobrze znane sztuczki w aranżacji wnętrz, które projektanci wykorzystują, że Ty też możesz łatwo zrobić przy minimalnym nakładzie pracy . Czasami najmniejsze rzeczy mają największy wpływ. Może to być dodanie lustra, obrazu, lampy lub nawet rośliny. Może chcesz zmiękczyć ściany, rozjaśnić pokój lub dodać trochę ciepła do swojej przestrzeni życiowej. Spójrz na te sprytne wskazówki projektowe i zobacz, jak mogą Cię zainspirować!

1. Pomaluj mniejsze pomieszczenia na bardziej miękkie, jaśniejsze kolory, aby pomieszczenie było większe.

Salon powyżej jest doskonałym przykładem maksymalizacji małej przestrzeni życiowej. Pokój tej wielkości ma tendencję do wydawania się ciasnym, ale duże okna, jasne ściany i duże wykorzystanie luster nie tylko odbijają naturalne światło wpadające przez drzwi i okna, ale także użycie luster daje optyczne złudzenie przestrzeń, dzięki czemu pokój wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. I odwrotnie, ciemniejsze kolory sprawią, że pokój będzie mniejszy. Nawet przy obfitości naturalnego światła i strategicznym umiejscowieniu zwierciadeł, ten pokój w ciemniejszym odcieniu miałby bardziej zapakowane wrażenie.

2. Użyj dekoracyjnych luster, aby dodać błyskawicznego światła do przestrzeni życiowej .

Jak widać powyżej, lusterka mogą być również używane do powiększenia małej przestrzeni. W przypadku większych pomieszczeń lub w każdym pomieszczeniu o mniejszej ilości naturalnego światła lustra umieszczone bezpośrednio naprzeciwko okien dodają natychmiastowego światła. Dekoracyjne lustra mogą być również używane zamiast sztuki do wypełnienia pustej przestrzeni ściany. Duże lub małe lustra dodają przestrzeni życiowej światła i wymiaru.

3. Wymieszaj to. Mieszaj wzory i tekstury. Wymieszaj stare i nowe, drogie i tanie.

Nie ma nic złego w umieszczaniu pamiątek rodzinnych obok nowoczesnej kanapy. Wszyscy dobrzy dekoratorzy wnętrz powiedzą, że najważniejszym aspektem dekorowania domu jest to, że odzwierciedla on to, kim jesteś, swoją osobowość i styl. Antyczne biurko Chippendale, które było Twoim dziadkiem, opowiada historię. Opowiada historię twojej przeszłości. Nowoczesna kanapa, w której się zakochałeś i po prostu musiałaś kupić, opowiada także historię, twoją obecną historię i nie ma powodu, dla którego teraźniejszość i przeszłość nie mogłyby współistnieć pięknie. To samo można powiedzieć o sztuce. Teraz może nie chcesz umieścić obrazu Salvadora Dali na tej samej ścianie obok Moneta, ale nie ma powodu, dla którego nie mogliby być razem w tym samym pokoju. Dzięki tkaninom, takim jak meble, dywany lub poduszki, różnorodne kolory i wzory mogą wnieść ciepło i teksturę do twojej przestrzeni życiowej.

4. Wsuń się w coś bardziej wygodnego!

Pokrowce poślizgowe często mają zły rap, ale są naprawdę cudowne. Mogą służyć jako środek do zmiany wyglądu mebli, aby odzwierciedlały pory roku. Te łatwe do usunięcia pokrycia pozwalają uzyskać wyrafinowany wygląd bez ciągłego martwienia się o ludzi brudzących lub wylewających się na meble. Pokrowce antypoślizgowe są idealne do pomieszczeń często używanych przez dzieci. Nad białymi, zsuwanymi kanapami panuje swobodna, wygodna, łatwa, ale wyrafinowana elegancja.

5. Kosze wiklinowe

Kosze wiklinowe są ekonomicznym i eleganckim sposobem na przechowywanie w każdym pomieszczeniu. Kosze mogą być używane do przechowywania i wyświetlania książek, czasopism architektonicznych i dekoracyjnych, zabawek, ręczników i koców, aby wymienić tylko kilka. Umieść kilka małych wiklinowych koszy na blatach w kuchni, aby pięknie wyświetlać i przechowywać owoce i warzywa.

6. Używaj tego, co już musisz ozdobić .

Wszyscy mamy rzeczy w naszym posiadaniu, prawdopodobnie spakowani gdzieś w pudełka i nie rzuciliśmy im drugiego spojrzenia. Twój dom potrzebuje akcesoriów. Zamiast pobiec do sklepu, przyjrzyj się dokładnie temu, co już masz. Tace drewniane, akrylowe, metalowe lub srebrne mogą być umieszczone na półkach bagażowych, wózkach do herbaty, kufrach, stolikach nocnych i stolikach dla dodatkowej tekstury i wymiarów. Ułóż na nich świece, ramki lub stosy książek. Płyty można powiesić, tworząc wspaniałe dzieła sztuki. Sztuki z książek dla dzieci można oprawić i zawiesić w żłobkach, pokojach dziecięcych lub ich łazienkach. Będziesz zaskoczony tym, co możesz zrobić z tym, co już masz!

7. Dodaj uchwyt do wieszania naczyń do kuchni .

Kuchnie mają być ciepłe i zachęcające. Wiele czasu spędzamy w nich, niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowywanie posiłków, serwowanie posiłków, czy rozrywkę. Wieszak na stojaki na garnki to wygodna elegancja. Kuchnie mają sprawiać wrażenie, jakby były w ciągłym użyciu, a wieszak na garnki z pewnością sprawi, że poczujesz się tak. Oprócz tego, że wygląda tak wspaniale (dostępnych jest wiele rozmiarów i stylów), dodatkowe miejsce w kredensie poniżej jest teraz dostępne do przechowywania innych przedmiotów. Rzadko ktoś narzekał, że ma za dużo pamięci.

8. Idź na zielono.

Dodaj rośliny do swojej przestrzeni życiowej. Dodaj je do każdego pokoju, małego lub dużego, kilku lub wielu. Rośliny są niedrogim sposobem na wzbogacenie przestrzeni i dodanie koloru i tekstury. Rośliny są nie tylko piękne, ale wiele z nich może oczyścić powietrze domowe i zrównoważyć wilgotność. Mogą absorbować zanieczyszczenia i usuwać szkodliwe gazy z powietrza. Żaden dom nie powinien być bez tych wspaniałych zieleni!

9. Maluj lub tapetuj swoje biblioteczki .

Ten błyskawiczny kolor rozjaśni i ożywi każde pomieszczenie! To niesamowite, jak coś tak prostego jak warstwa kolorowej farby może natychmiast ożywić i przekształcić przestrzeń. Ten wbudowany regał byłby prosty i zwyczajny bez jasnego niebieskiego wnętrza. Prawdopodobnie najprostszym i najtańszym sposobem przekształcenia nudnej przestrzeni jest nałożenie farby w nieoczekiwany sposób. Regały na książki są idealnym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ nie trzeba malować dużej powierzchni. Inne ciekawe miejsca do dodania popu kolorów to malowanie kominków kominkowych, wnętrz szaf, korytarzy i sufitów.

http://terazwsieci.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
https://www.redsonia.pl/