ANNDesign

aranżacja nowoczesnych wnętrz

Drzwi wewnętrzne bez widocznej ramy

Od stosunkowo krótkiego czasu na rynku sprzedawane są drzwi wewnętrzne bez ram. Technologia i cena takich drzwi wewnętrznych znacznie się poprawiła, a jednocześnie dostępnych jest wiele ładnie wyglądających modeli. W tym artykule pokazujemy niektóre rozwiązania dotyczące drzwi wewnętrznych, które mają ramę montowaną równo z powierzchnią ściany.

Jakie są drzwi wewnętrzne bez ram?

Podstawową zasadą drzwi wewnętrznych z ukrytymi ramami jest to, że rama jest montowana na równi ze ścianą i skrzydłem drzwi. W ten sposób ramy mogą być schowane za tynkiem lub za płytą gipsowo-kartonową.
Główną zaletą takich drzwi wewnętrznych jest konstrukcja, dzięki której możemy uzyskać prostotę w aranżacji wnętrza.
Wiele modeli drzwi bez ramy można okleić dookoła tapetą lub pomalować farbą w kolorze ściany. W ten sposób drzwi mogą być całkowicie ukryte, pozostawiając jedynie cienką szczelinę, która wskazuje, gdzie znajduje się skrzydło drzwi.

Montaż drzwi

Szczególną uwagę zwraca się na instalację drzwi z ukrytymi ramami. Te drzwi są dostarczane w komplecie z ukrytymi zawiasami i aluminiowym pudełkiem do montażu. Jest to rama umieszczona na murze lub płycie gipsowo-kartonowej. Skrzynka instalacyjna drzwi przesuwnych montowana jest przed rozpoczęciem ostatecznej aranżacji wnętrza.

Tagged ,