ANNDesign

aranżacja nowoczesnych wnętrz

Jak sprawniej sprzątać dom

Kilka lat temu dowiedziałem się, że cały mój dom czyściłem. Byłem w pokoju hotelowym, kiedy pojawiła się pokojówka i rozpyliła roztwór na każdej powierzchni … a potem wyszła. Kiedy myślałam, że zapomniała, wróciła. Wytarła przez niecałe dwie minuty cienką, suchą szmatką i całe miejsce zaiskrzyło. Szczerze mówiąc, nigdy nie przyszło mi do głowy, aby jedno rozwiązanie mogło wykonać całą pracę, więc zapytałem ją, z czego skorzystała. To było coś, co nazywa się Butcher’s Bath Mate – przemysłowym trybem gotowości.

Profesjonalni sprzątacze mają genialne sztuczki, aby wykonać swoją pracę. Poprosiliśmy trzech profesjonalistów, aby szkolili nas, jak wyczyścić każdy pokój w domu znacznie wydajniej. Plus, dostań ich can’t-live-bez-tego czyszczenia dostaw i górnych dos i zakazów.
Najlepszy sposób na czysty dom

Największym błędem, jaki popełniają ludzie, jest sprzątanie pokoju po pokoju (to się nazywa “czyszczenie stref”). To zbyt wolno! “Możesz czyścić kuchnię w ciągu czterech godzin, lub oczyścić cały dom od góry do dołu w ciągu czterech godzin” – mówi Lisa Romero, właścicielka Just Like New Cleaning w Fort Collins w stanie Kolorado. “Wielu ludzi zostaje przyłapanych na tym, że koncentruje się na jednym obszarze – powiedzmy, wykonując super pracę, czyszcząc liczniki – i nigdy nie dostanie się do pieca, a tym bardziej do następnego pokoju, w rzeczywistości po prostu wycieranie rzeczy i poruszanie się jest szybkie i skuteczne. ”

Większość profesjonalistów opowiada się za “czyszczeniem zadań”: wykonywanie jednego zadania, takiego jak odkurzanie, w całym domu, przed rozpoczęciem następnego. “Zrobisz trochę więcej chodzenia, więc jest to dobry trening”, mówi Ronald Payne, właściciel RZJ Janitorial Services w Plano w Teksasie “i stwierdzam, że jest to szybsze, ponieważ masz ochotę się ruszać”. Wykonaj te siedem kroków, a cały twój dom będzie świecić w cztery godziny, jeśli jesteś początkującym, dwu i pół razu, gdy zostaniesz zawodowcem. Potrzebujesz jeszcze szybszej metody? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia domu w ciągu zaledwie godziny lub naszego przewodnika po czyszczeniu w ciągu 30 minut.
Nasz ostateczny przewodnik do czyszczenia

Zalecany plan ataku? Od góry do dołu, od lewej do prawej. “Zawsze zaczynam [w łazience na piętrze]”, mówi Romero. “To dobre miejsce na zostawienie zapasów”.

Przy każdym zadaniu rozpoczynaj od najwyższego punktu pomieszczenia (jeśli odkurzasz, może to oznaczać wysokie półki) i przesuwaj od lewej do prawej przez pokój. W ten sposób niczego nie przeoczysz, a nie przypadkowo powalisz kurz na już czyszczone dolne półki.

Krok 1: Odkurz swój dom

Pył w każdym pokoju, w tym nad górnymi krawędziami wszystkich mebli, spodem półek i wszystkich poręczy, a także ramek do zdjęć, ekranów telewizyjnych i bibelotów. “Kiedy jest możliwy suchy pył, robię coś, co sprawia, że ​​jest trudniej”, mówi Romero. Aby pozbyć się odcisków palców, zwilż ściereczki z mikrofibry ciepłą wodą.

Pro końcówka do czyszczenia: sprawdź górę. “Ludzie nie rozpylają się na samej górze mebli, i tam wszystko zbiera się, a potem odpada” – mówi Romero.
Krok 2: Czysty materiał meblowy

Przejdź przez dom, rozbieraj i przerabiaj łóżka; ułożyć wszystkie poduszki lub koce meblowe. W razie potrzeby oczyść powierzchnie mebli za pomocą przedłużki próżniowej.
Krok 3: Oczyść lustra i szkło

Przetrzyj lustra i okna w całym domu.
Krok 4: Oczyść powierzchnie

Wytrzyj wszystkie powierzchnie i lady w całym domu, w razie potrzeby dezynfekując.

Pro końcówka do czyszczenia: pamiętaj, aby wytrzeć wszystkie miejsca, które dotykają palców, takie jak klamki drzwi, włączniki światła, piloty telewizyjne i telefony. “To są miejsca, o których ludzie zapominają, a oni naprawdę trzymają zarazki” – mówi Payne.
Krok 5: Wyczyść kuchnię i łazienkę

Przejdź i spryskaj środkiem czyszczącym wanny, umywalki i toalety. Wróć i szoruj. Następnie w kuchni wytrzyj wnętrze kuchenki mikrofalowej oraz drzwi szafki i urządzenia.

Krok 6: Oczyść podłogi

Zamiataj, następnie wycieraj lub szoruj podłogę w łazience i kuchni oraz każdą inną podłogę, która tego potrzebuje.

Pro końcówka do czyszczenia: “Zawsze robię podłogi w łazience na rękach i kolanach ściereczką z mikrofibry i środkiem czyszczącym”, mówi Romero. “W ten sposób wiem, że mam każdy kąt, nawet za toaletami, i że są w 100% zdezynfekowane.”
Krok 7: Odkurz dom

“Odkurzam wyjścia z sypialni, ze schodów, przez salon i z domu”, mówi Romero.

Pro końcówka do czyszczenia: nie ma znaczenia, aby odkurzać każdy cal. Po prostu ruszaj się. Dostaniesz miejsca, które przegapiłeś w przyszłym tygodniu.

http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/
http://terazwsieci.pl/