ANNDesign

aranżacja nowoczesnych wnętrz

Malowanie płytek

Wymiana płytek położonych na przykład w łazience nie jest tania. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na skucie starych płytek i położenie nowych, a chciałbyś odświeżyć wygląd pomieszczenia, możesz pomalować płytki. Jest to rozwiązanie tanie i łatwe, do którego potrzeba odpowiedniej farby.

Malowanie płytek

Farba jest stale narażona na wilgoć i z tego powodu może się łuszczyć. Pomalować płytki możesz specjalną powłoką.
Zanim zaczniesz malować płytki, muszą być oczyszczone i przygotowane. Jeżeli płytki są uszkodzone, trzeba je w pierwszej kolejności wyrównać zaprawą poliestrową. Następnie należy przetrzeć je łagodnym materiałem ściernym, tak aby były całkowicie oczyszczone. Niezbędne jest również czyszczenie płytek, jeśli znajduje się na nich brud lub pleśń. Po wyczyszczeniu płytek można rozpocząć szlifowanie, co można zrobić za pomocą szlifierki cylindrycznej.

Teraz możesz zacząć malować. Przed malowaniem istnieje potrzeba ochrony wszystkich powierzchni, które mogą zostać zanieczyszczone podczas malowania. Warto skorzystać z taśmy malarskiej na łączeniach z podłogą, aby farba nie trafiła na nią przypadkowo.

Czego potrzebujesz do malowania płytek?

Przed malowaniem należy przygotować następujące elementy: pojemnik do malowania, rolkowy uchwyt z pianki, rękawice, papier ścierny, powłokę ochronną, taśmę malarską i odpowiednią farbę.

Tagged , , ,