ANNDesign

aranżacja nowoczesnych wnętrz

Podgrzewane podłogi w łazience? Tak proszę!

W zimny zimowy poranek ten pierwszy krok na kafelku łazienki może być trudny. Myśl o postawieniu stopy na lodowatej płytce może sprawić, że każdy będzie spędzał trochę więcej czasu w łóżku. A co, jeśli istnieje sposób, aby utrzymać zarówno podłogę, jak i łazienkę przytulną i ciepłą przez całą zimę? Cóż, okazuje się, że podgrzewane podłogi łazienkowe to świetne rozwiązanie dla utrzymania całej łazienki przez te długie, zimne miesiące. Istnieją systemy elektryczne i wodne do zainstalowania pod płytką, które mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Oto tylko kilka powodów, dla których warto zajrzeć do instalacji ogrzewanych podłóg w łazience w domu.

Nawet dystrybucja ciepła

Grzejniki kosmiczne i kanały grzewcze są świetne, ale nie starają się równomiernie ogrzewać cały pokój. Ciepło dostarczane szybko podnosi się do sufitu, a twój pokój jest zasadniczo ogrzewany od góry do dołu. Jest to jeden z powodów, dla których Twoja podłoga z płytek jest tak zimna w zimie. Natomiast promienne, podgrzewane podłogi łazienkowe równomiernie emitują ciepło w całym pomieszczeniu. Oznacza to, że chociaż ciepło nadal dociera do sufitu, robi to wolniej. Grzeje również z całej powierzchni podłogi, a nie o powierzchni 1 stopy kwadratowej w rogu lub w pobliżu wylotu. Dzięki temu łazienka będzie wygodna zarówno nad głową, jak i pod kolanem.

Instalowanie nowego kafelka

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją nowych płytek w swojej łazience w najbliższej przyszłości, teraz jest idealny moment, aby pomyśleć o zainstalowaniu promienników z podgrzewaną podłogą w łazience. Ponieważ system ogrzewania jest zainstalowany pod podłogą, nie jest to zadanie, które można wykonać bez usuwania istniejącej podłogi. Jeśli ta stara płytka już się zbliża, powinieneś poważnie rozważyć zainstalowanie promiennika ciepła przed położeniem nowej podłogi.

Efektywność kosztowa

Z pewnością istnieją dodatkowe koszty materiałów i robocizny związane z instalacją promienników ogrzewanych podłogami łazienkowymi. Koszt ten może jednak wrócić do ciebie w postaci oszczędności energii na drodze. Badania wykazały, że średnie oszczędności wynoszą 15% przy użyciu systemów promienników podłogowych, w przeciwieństwie do innych tradycyjnych rozwiązań. Co więcej, zainstalowanie inteligentnego termostatu na ścianie w łazience pozwoli Ci zaprogramować, o jakich porach dnia chcesz, aby pokój był ogrzewany, co oznacza, że ​​nie marnujesz energii w pomieszczeniu, z którego nie korzystasz.

Działa pod wszystkimi typami podłóg

Może jedną z najlepszych rzeczy na temat podgrzewanych podłóg w łazience jest to, że możesz zainstalować te systemy pod każdym typem podłogi. Oznacza to, że jeśli masz podłogę z winylowych desek, a nawet chcesz rozszerzyć ogrzewaną podłogę do wyłożonej wykładziną garderoby, oboje świetnie się sprawdzą. Ponieważ te promienne systemy podłogowe muszą jedynie podgrzewać do połowy Fahrenheita w połowie lat 80-tych, nie uszkodzą twojego winylu, twardego drewna lub dywanu.

http://zlotypionek.pl/
http://www.pandasc.pl/
http://www.planszowadabrowa.pl/
http://www.gamesworld.com.pl/