ANNDesign

aranżacja nowoczesnych wnętrz

Wybór umywalki do łazienki

Kiedy budujesz nowy dom lub remontujesz mieszkanie, jedną z najważniejszych decyzji jest wybór wyposażenia łazienki. W przypadku umywalek możesz wybierać między różnymi typami, kształtami i materiałami.

Rodzaje umywalek

Istnieją różne rodzaje umywalek. Rozróżnia się umywalki, które znajdują się w łazience na blacie lub szafce, lub są przymocowane bezpośrednio do ściany.

Umywalka może być zamocowana bezpośrednio lub zawieszona na ścianie. Drugie rozwiązanie jest powszechnie stosowane, jeżeli jw łazience jest niewiele miejsca, ponieważ w ten sposób oszczędzamy powierzchnię. Takie umywalki mają często zintegrowane części do zakrywania rur.
Drugi rodzaj umywalki jest umieszczany na blacie lub szafce. Umywalki zamontowane w blacie są praktyczne, ponieważ zwykle dzięki temu możemy uzyskać duże wolne powierzchnie wokół nich. Jeżeli pozwala na to miejsce, warto zainstalować umywalkę w ten sposób. W szafce pod blatem można przechowywać wszelkiego rodzaju artykuły higieniczne.

Kształty umywalek

Możesz wybierać spośród różnych kształtów umywalek, takich jak tradycyjne prostokątne z zaokrąglonymi narożnikami lub nowoczesne prostokątne umywalki. Istnieją również owalne umywalki eliptyczne, w kształcie nerki lub nowoczesne, w pełni okrągłe. Wybór kształtu umywalki ma wpływ na wszystkie pozostałe meble łazienkowe. To samo dotyczy materiałów i kolorów, które powinny pasować do siebie wzajemnie.

Materiały na umywalki

Możesz również wybrać materiał, z którego chcesz mieć umywalkę w łazience. Najwięcej umywalek na rynku znajdziemy wykonanych z ceramiki. Jest ona łatwa do czyszczenia, a przy tym niedroga.
Bardzo atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem są umywalki wykonane z marmuru lub kamienia. Są one droższe, ale zapewniają dużą trwałość.
Na rynku zaczynają się również pojawiać umywalki wykonane ze szkła. Są one idealne do nowoczesnych wnętrz, ale niestety posiadają znacznie mniejszą trwałość niż te wykonane z materiałów wskazanych wyżej.
Czasami możemy spotkać również armaturę łazienkową wykonaną ze stali nierdzewnej. Takie umywalki są trwałe, łatwo je utrzymać w czystości i zapewniają nowoczesny element w łazience. Ten materiał nie jest jednak pozbawiony wad. Z biegiem czasu traci on swój połysk.

Tagged ,